Wolves
Гимн :
Дата основания: 1 Apr 1996
Президент: Хомин Євген
Главный тренер: Gordon Hiks
Город: ["633"]
Сезон Игр Пасом Бегом Фамблы
Yds Avg TD Yds Avg TD Cov Lost

Основатели и Тренера

История команды "Wolves"

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ще під час Перебудови, в СРСР прийшла мода на все західне, а особливо американське. Саме в цей час на території Союзу почали з’являтися команди з американського футболу. Правил ніхто толком не знав, вся інформація черпалася з фільмів, журналів і від тих щасливчиків, які вживу бачили матчі з футболу в США. Екіпірування фірмового привезти було просто неможливо, в найкращому випадку у команд був справжній м’яч для американського футболу, а не регбійний. Після розпаду СРСР в Україні вже існувало декілька команд з американського футболу, в яких, в основному, тренувалися колишні спортсмени з досить солідними спортивними званнями і досягненнями. Це був надзвичайно модний західний вид спорту в країні, мешканці якої осанні 70 років існували в майже цілковитій ізоляції.

У Вінниці американський футбол з’явився завдяки Олегу Фіміну, спортсмену-легкоатлету, якому пощастило побувати в США і познайомитися з цим видом спорту. Приїхавши до рідної Вінниці він з легкістю зумів зібрати команду однодумців-спортсменів і створив команду «Вовки». Потужний поштовх у розвитку команди надав Ігор Авдеєв, гравець збірної Узбекистану з європейського футболу, який на той час переїхав до Вінниці.

Також в 1996 році однією з перших в Україні була створена Вінницька федерація американського футболу — ВФАФ, яку очолив бізнесмен та гравець команди Олег Березовський. Перші матчі команди були товариськими, але вже в 1997 році команда вперше прийняла участь у Чемпіонаті України і зайняла призове 3-тє місце. Це був успіх! Найкращих гравців команди запросили до збірної України.

На той момент була започаткована традиція проводити 2 чемпіонати України: літній — основний, матчі якого проводилися на відкритому повітрі; зимовий — у закритих приміщеннях по правилам, схожим до арена футболу.

В 1998 році «Вовки» зуміли вибороти 2-ге місце в Зимовому чемпіонаті України, що затвердило команду в рейтингу найсильніших команд країни.

В 1999 році почав відчуватися спад популярності американського футболу в нашій країні — поступово спонсори почали покидати клуби, професійні спортсмени почали повертатися до своїх профільних спортивних секцій, глядачі почали прохолодніше ставитися до нашого виду спорту. Достойно представити місто на Чемпіонаті України в 2000 році команді не вдалося, однак, у Зимовому чемпіонаті «Вовки» займають 3-тє місце.

Розуміючи необхідність виховання нового покоління гравців, у 2000 році була відкрита дитяча секція з флаг-футболу. А в 2002 році проведений відкритий кубок України в м. Вінниця, в якому прийняли участь 5 команд з України та 1 з Росії.

Саме в 2002 році доросла команда не маючи достатнього фінансового забезпечення, а відтак і достатньої кількості гравців припинила свою участь у Чемпіонаті України і своє існування. Дитяча команда протрималася ще 1 рік.

Аналогічна ситуація спостерігалася майже у всіх регіонах країни — команди почали занепадати, чемпіонату того рівня, який був наприкінці 90-х просто не існувало і не могло існувати. У 2005 році була створенаФедерація американського футболу України — ФАФУ, яку очолив Володимир Білоусов. Віце-п��езидентом був обраний президент ВФАФ — Олег Березовський. Вже у наступному 2006 році за ініціативи ФАФУ були проведені перші всеукраїнські змагання зфлаг-футболу, в яких прийняла участь і команда «Вінницькі Вовки». До її складу входили гравці дитячої команди з флаг-футболу, яка існувала з 2000 по 2003 рік. «Вовки» на першому Чемпіонаті України з флаг-футболу вибороли 2-ге місце з 6 команд.

За відсутності екіпірованих команд та достатньої кількості гравців проведення змагань у форматі 11*11 не було можливим, тому доводилося задовольнятися чемпіонатами з флаг-футболу. У 2007 році знову відбувся Чемпіонат України з флаг-футболу, в якому також прийняли участь 6 команд. З 2006 по 2008 рік в Україні почали відновлюватися старі команди, а також з’явилося декілька нових, що вже через рік дозволило провести відкритий Чемпіонат України! У Вінниці американський футбол і команду «Вовки» почали оживляти 3 ентузіасти — Євген Олійник, Олександр Білоконь та Євген Хомин.

У 2007 році був розпочатий набір до відновленої команди «Вінницькі Вовки», яка вже менше ніж за рік була повністю укомплектована і зуміла зіграти свій перший матч з київською командою «Витязі», а через рік вже прийняла участь в Чемпіонаті України.

Перший матч з американського футболу відновлена коман��а «Вінницькі Вовки» провела у м. Києві 19 жовтня 2008 року проти місцевої команди «Витязі».

В 2009 році на зборах грав����ів було прийнято рішення офіційно зареєструвати спортивний клуб. 12 травня 2009 року клуб «Вінницькі Вовки» був офіційно зареєстрований, президентом було обрано Олександра Білоконя, віце-президентом Євгена Хомина та Сергія Перегончука — секретарем. В цей період з’являються команди в Одесі та Дніпропетровську. Саме з цими колективами «Вовкам» доведеться розігрувати призові місця у наступних 2-х Чемпіонатах України першої ліги. В 2011 та 2012 році «Вовки» займають лише 3-тє місце, але вже у 2013 р., виходячи до фіналу Першої ліги, поступаються ужгородській команді «Лісоруби» і займають 2-ге місце. Цей матч відвідаларекордна на той час кількість глядачів — близько 2 тисяч!

Саме у 2013 році 6 гравців «Вовків» були запрошені на відбір до збірної команди України з американського футболу. 3 з них увійшли до її складу.

З 2013 року команду активно підтримує спонсор — ІТ компанія Win Interactive. Розуміючи, що команда вже переросла Першу лігу, у 2014 році керівництвом команди було прийнято рішення виступати у Вищій лізі.

Зайняти призові місця команді у перший рік виступу у Вищій лізі не вдалося, однак, «Вовки» вибороли 2-ге місце у Чемпіонаті України з флаг-футболу.

Також у 2014 році у клубі «Вінницьких Вовків» з’явилося дві нових команди — жіноча команда з флаг-футболу «Вінницькі Вовчиці», а також команда з черліденгу — WolvesCheerleadingTeam.. Також гравці команди паралельно з американським футболом почали займатися лакросом. У 2014 році у Вінниці відбулося 2 історичні події — перший матч з флаг-футболу серед жіночих команд, в якому «Вовчиці» перемогли «Бульдожок» з Києва, а також перший турнір в Україні з лакросу, в якому «Вовки» зайняли 3-тє місце.

Сезон 2015 року видався для чоловічої команди не найкращим — команда не зуміла пройти до стадії плей-оф.

У Вінниці силами «Вовків» був проведений відкритий Чемпіонат України з флаг-футболу, в якому прийняли участь 7 команд з України та 1 з Молдови. «Вовки» виборола 2-ге місце. Жіноча ж команда з флаг-футболу у 2015 році досягла надзвичайного результату — виграла перший в історії України чемпіонат з флаг-футболу серед жіночих команд. Після не найкращого сезону керівництво команди вкотре задумалося над ідеєю залучення до тренувального процесу професійного тренера з США. Восени на цю посаду було запрошено Дейла Хеффрона — колишнього гравця НФЛ, тренера з 30 річним стажем. Однак, через стан здоров’я, він був змушений через 4 місяці залишити цю посаду.

На сезон 2016 року «Вовки» планують знайти та найняти нового головного тренера та кількох граючих тренерів з США.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Достижения команды

Серебро Первой Лиги ЧУ 2013

Комментирование закрыто.